Etkinliklerimiz

Etüt Çalışması/Tatil Kitabı
Öğrencilerimizin eğitim öğretim yılı içerisinde öğrendiklerini unutmamaları, eksiklerinin belirlenip, giderilmesi amacıyla onlarla konu tekrarları, test çözümleri gibi etkinlikler yapıyoruz.
Aynı zamanda öğrencilerimizin varsa eğer tatil kitapları onları da yaz okulumuzda öğretmenleri kontrolü ile yapıyorlar.
 
İngilizce
Modern İngilizce, anadili farklı olan insanların konuştuğu ilk “küresel ortak dil” olarak tanımlanmaktadır. Öğrencilerimize yaz boyunca modern ingilizcenin temeli birebir verilmektedir.
Satranç
Satrancın; çocukların zekâsını, hayal gücünü, şekil ve uzay bilgisini, analiz ve sentez yapma özelliklerini, planlama yeteneklerini, kavrama güçlerini, sözlü muhakemelerini, hafızalarını, problem çözme kapasitelerini, hızlı ve mantıklı düşünebilme karar alabilme süreçlerini olumlu etkilediği bilimsel deneylerle ispatlanmıştır. Bizim ilkemiz öğrencilerimizin santranç öğrenmesi, bilimsel yaratıcı zekalarını geliştirmektir.
Ahşap Boyama
En kolay ve zevkli tekniklerden biridir ahşap boyama. Ahşaba hayat vermek için, çok çeşitli örnekler ve yapım aşamaları vardır. Çocuklarımızın kendilerinden de birşeyler katarak yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir hobidir.
5N 1 K Münazara
Herhangi bir konu üzerinde zıt düşüncelerin karşılıklı olarak savunulmasına Münazara denir. Münazarada önemli olan “savunma” dır. Taraftarı az olan bir düşünce, iyi savunulduğu zaman çok kişi tarafından takdir edilebilir.  Etüt çalışması kapsamında, yaz okulu dönemimiz boyunca, öğrencilerimizin farklı konularda tartışmalarını sağlayarak, çocuklarımızın dil ve anlatım yeteneğini geliştirmeyi amaçlamaktayız.
Kültürel Geziler
Geziler, şehrimizde bulunan müzelerden, itfaiye, fabrikalara, alışveriş merkezlerinden at çiftliğine kadar geniş bir yelpazede gerçekleşmektedir. Böylece çocukların akademik çalışmaları desteklenirken sosyal becerilerin genelleştirilmesi için zengin ortamlar da sağlanmış olmaktadır.
Resim
Çocuğun kendisini ifade etmesinde resmin önemi büyüktür. Resim ile çocuk içsel durumunu yansıtır. Bunun yanı sıra diğer çocuklar ve yetişkinlerle ilişkilerini, sorunlarını ve bu sorunları çözüş biçimlerini yansıtır. Resimler aynı zamanda çocukların gelişimlerinin ve becerilerinin genel bir göstergesidir. Bizlerde ögrencilerimizin yaz okulu dönemi boyunca keyifle geçirecekleri zamanları resimle sağlayacağız.
Yüzme
Spor belli bir yaşam disiplini verir. Bu yaşam disiplinini en iyi sağlayan sporlardan biri yüzme sporudur. Öğrencilerimiz yaz okulu boyunca her Çarşamba Urla Kum Plajına keyifli zaman geçirmeye gidiyorlar.
Drama
Drama; Yapmak, Etmek, Eylemek…
Çocuklarımız Yaratıcı Drama ile hayatı anlar, kendini doğru ifade eder ve yaşamı oyunla kavrar. “Drama yaşamın provasıdır.” Yaparak, yaşayarak öğrenmek, kendini gerçekleştirmektir.
Origami
Origami bir parça kâğıt ve hayal gücü kullanılarak neler yaratılabileceğini öğrettiği için, çocuklar için hem öğretici, hem de eğlendirici bir oyun gibidir. Üstelik çocuklar origami ile oyun oynuyormuş gibi hissederlerken, origami çalışmaları çocuklarda öğrenme yeteneğinin gelişimine ve onların yaratıcılık potansiyellerinin ortaya çıkmasına olumlu yönde etki eder. Kâğıdın farklı biçimlerde katlanmasıyla ortaya çıkarılabilen figürler, çocuklarda başarma hissini güçlendirir.

Mandala
Klasik müzik eşliğinde ve tam bir sessizlik içinde mandala boyamak, çocuklar için dinlenmek ve konsantre olmayı artırmak için yapılabilecek çalışmalardan biridir. Mandala, vücut, ruh ve zekanın kaynaşması demektir. Çocuğun kendi yaratıcılığını keşfetmesini sağlar.
Mandala boyamak, dikkat oranını artırdığı gibi beynin sağ lobunu da geliştirir. Bu gelişim, kişinin düşünme ve yaratıcılığını artırır. Çizimlerde renklerin de devreye girmesi, sağ lobun aktif hale gelmesinde ve doğrudan duyguların derinleşmesinde etkilidir.